Čtvrtek 5. srpna 2021, svátek má Kristián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 5. srpna 2021 Kristián

Sorosův přítel Václav Havel

5. 10. 2018 17:53:10
Finanční spekulant, globalista, podpovatel neomarxismu a muslimské migrace, George Soros, byl v přátelském vztahu s Václavem Havlem. Tuto skutečnost je třeba si připomínat, abychom pochopili úlohu Václava Havla v našich dějinách.

Hlavní politický souboj dnešní doby probíhá mezi globalisty a národně-vlasteneckými silami (1, 2). Tyto dva tábory jsou symbolizovány finančním spekulantem Georgem Sorosem na jedné straně a předsedou maďarské vlády Viktorem Orbánem na straně druhé (3,4) .

Globalisté usilují o světovládu s vizí světa bez národů a hranic, kde platí pouze jejich vlastní pravidla prosazovaná nadnárodními organizacemi (OSN, EU, MMF, atd.) a politickými neziskovkami (1, 3, 6, 7). K prosazení své vize světa jedinců bez národní identity a hranic, globalisté podporují šíření neomarxismu a muslimskou migraci (7, 8). Národně-vlastenecké síly se snaží hájit své území, národ, hranice, kulturu a tradice - svůj domov. Jsou za to označováni za xenofoby, fašisty, nacisty, rasisty a šiřitele strachu a nenávisti (5). Naproti tomu globalisté se vydávají za zastánce (té jediné) pravdy, lásky, tolerance, lidských práv a pokroku (5).

Václav Havel byl přítelem George Sorose a patřil do tábora globalistů. O tom, kdo byl v tomto vztahu vůdčí osobností, není třeba mít pochyb: byl to spekulant Soros. Soros podporoval Havla i Chartu 77, účastnil se důležitých politických jednání během tzv. sametové revoluce, mentoroval Havla v důležitých politických otázkách a měl značný vliv na Havlovy politické názory. Mnohé o výše uvedeném vypovídá následující video:


Na daném videu Soros potvrzuje, že Havla podporoval ještě před listopadem 1989. Dále Soros potvrzuje, že se v roce 1989 osobně účastnil jednání, v rámci nichž byl Havel instalován do role prezidenta republiky. Dále Soros potvrzuje, že s Havlem udržoval častý styk a pravidelně ho navštěvoval i po té, co se Havel stal prezidentem. Z toho je patrné, že Soros měl vliv na Havlovou politickou kariéru a názory. Říká se, že s jakými lidmi se stýkáme, takovými se stáváme. O tom svědčí další video, které je příkladem, jak Soros Havla mentoroval v důležitých otázkách a jak snadno Havel Sorosovy názory přejímal:

Z daného videa vyplývá, že po rozhovoru se Sorosem, Havel ochotně změnil názor na to, zda má být střední Evropa (a tím i naše republika) neutrálním územím. Soros myšlenku naší neutrality nepovažoval za správnou a Havlovi to sdělil. Havel následně přijal Sorosův názor za svůj. Tento příběh naznačuje, jaká byla povaha Havlova vztahu se Sorosem a kdo měl v tomto vztahu jakou pozici.

Na jiném videu zase Soros vypráví o tom, že jeho a Havlovy názory na tzv. „otevřenou společnost“ (nebo také „liberální demokracii“), jsou prakticky totožné:

Liberální demokracie, přes svůj zdánlivě líbivý název, je označení procesu, který pod rouškou prosazení „lidských práv“ různých menšin usiluje o rozvrat západních národů, národní identity, tradic a kultury a nastolení totalitního systému, který stíhá společenským zostuzování i kriminalizací odpůrce nového „náboženství sociální spravedlnosti“ (9). Na nebezpečnost a skutečný význam „liberální demokracie“ nedávno u nás upozornil např. Václav Klaus (12, 13).

Významnou úlohu k prosazení tzv. liberální demokracie hrají tzv. politické neziskovky, které jsou v jazyku globalistů označovány jako tzv. „občanská společnost“ (10, 11). Právě toto Sorosovské pojetí „nepolitické“ politiky prosazoval Havel. Působení rozvratných Sorosovských neziskovek u nás je smutným dědictvím Václava Havla. A bohužel, není jediným.

G. Soros měl značný vliv na politické jednání a názory Václava Havla. Proto se Václav Havel v žádném případě nemůže řadit mezi takové velikány naších národních dějin, jako byli Jan Hus, František Palacký, nebo T. G. Masaryk. Tito a mnozí další zaměřili svoji práci a úsilí k zachování a prospěchu české kultury, národa a národní identity. Václav Havel je naopak smutným příkladem kolaborace s úhlavními nepřáteli našeho národa.

Autor: Marek Renda | pátek 5.10.2018 17:53 | karma článku: 42.57 | přečteno: 2137x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Karel Trčálek

Duhový hnus. LGBT je slepá vývojová větev

LGBT, to zní hrdě! Sami se o tom můžeme opět jako náhodní kolemjdoucí přesvědčit v pražských ulicích a tramvajích

5.8.2021 v 18:09 | Karma článku: 11.01 | Přečteno: 221 | Diskuse

František Skopal

Úklady esoteriky číhají na naivních

Smyslem života člověka na zemi je duchovní vzestup! Vzestup jeho poznání a uvědomění, směřující co nejpřímější cestou nahoru, ke Světlu!

5.8.2021 v 16:40 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 81 | Diskuse

Karel Ábelovský

108° Fahrenheita (druhá část volného a krátkého zamyšlení, nad horkem a taky stupiditou)

... je vedro, přesněji 43°C, měl bych tedy asi upravit i nadpis - ale sedím opět na terase a pozoruji cvrkot. Provoz je zde jako "na Václaváku", jak se říká, a to i po půlnoci, přestože se jedná o místo s osmi stálými obyvateli

5.8.2021 v 16:17 | Karma článku: 4.76 | Přečteno: 130 | Diskuse

Irena Houdková

Jak zvýšit svou důvěryhodnost a loajalitu u kolegů či zaměstnanců?

Správná komunikace by měla být alfou a omegou každého leadera či personalisty. Zde je několik tipů, které se vám v praxi mohou hodit.

5.8.2021 v 9:29 | Karma článku: 7.55 | Přečteno: 233 | Diskuse

Jan Tomášek

Úsvit Lužice - Jindřich Ptáčník a kníže Václav

Malá výprava do desátého století na území dnešního Německa na výhod od Labe a částečně také do Čech.

5.8.2021 v 4:13 | Karma článku: 7.20 | Přečteno: 236 | Diskuse
Počet článků 10 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 5975

Snažím se vidět a přijímat svět takový, jaký je. Proto je pro mě důležitá pravda, ať už je jakákoliv.

Najdete na iDNES.cz