Pondělí 27. června 2022, svátek má Ladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 27. června 2022 Ladislav

Sorosův přítel Václav Havel

5. 10. 2018 17:53:10
Finanční spekulant, globalista, podpovatel neomarxismu a muslimské migrace, George Soros, byl v přátelském vztahu s Václavem Havlem. Tuto skutečnost je třeba si připomínat, abychom pochopili úlohu Václava Havla v našich dějinách.

Hlavní politický souboj dnešní doby probíhá mezi globalisty a národně-vlasteneckými silami (1, 2). Tyto dva tábory jsou symbolizovány finančním spekulantem Georgem Sorosem na jedné straně a předsedou maďarské vlády Viktorem Orbánem na straně druhé (3,4) .

Globalisté usilují o světovládu s vizí světa bez národů a hranic, kde platí pouze jejich vlastní pravidla prosazovaná nadnárodními organizacemi (OSN, EU, MMF, atd.) a politickými neziskovkami (1, 3, 6, 7). K prosazení své vize světa jedinců bez národní identity a hranic, globalisté podporují šíření neomarxismu a muslimskou migraci (7, 8). Národně-vlastenecké síly se snaží hájit své území, národ, hranice, kulturu a tradice - svůj domov. Jsou za to označováni za xenofoby, fašisty, nacisty, rasisty a šiřitele strachu a nenávisti (5). Naproti tomu globalisté se vydávají za zastánce (té jediné) pravdy, lásky, tolerance, lidských práv a pokroku (5).

Václav Havel byl přítelem George Sorose a patřil do tábora globalistů. O tom, kdo byl v tomto vztahu vůdčí osobností, není třeba mít pochyb: byl to spekulant Soros. Soros podporoval Havla i Chartu 77, účastnil se důležitých politických jednání během tzv. sametové revoluce, mentoroval Havla v důležitých politických otázkách a měl značný vliv na Havlovy politické názory. Mnohé o výše uvedeném vypovídá následující video:


Na daném videu Soros potvrzuje, že Havla podporoval ještě před listopadem 1989. Dále Soros potvrzuje, že se v roce 1989 osobně účastnil jednání, v rámci nichž byl Havel instalován do role prezidenta republiky. Dále Soros potvrzuje, že s Havlem udržoval častý styk a pravidelně ho navštěvoval i po té, co se Havel stal prezidentem. Z toho je patrné, že Soros měl vliv na Havlovou politickou kariéru a názory. Říká se, že s jakými lidmi se stýkáme, takovými se stáváme. O tom svědčí další video, které je příkladem, jak Soros Havla mentoroval v důležitých otázkách a jak snadno Havel Sorosovy názory přejímal:

Z daného videa vyplývá, že po rozhovoru se Sorosem, Havel ochotně změnil názor na to, zda má být střední Evropa (a tím i naše republika) neutrálním územím. Soros myšlenku naší neutrality nepovažoval za správnou a Havlovi to sdělil. Havel následně přijal Sorosův názor za svůj. Tento příběh naznačuje, jaká byla povaha Havlova vztahu se Sorosem a kdo měl v tomto vztahu jakou pozici.

Na jiném videu zase Soros vypráví o tom, že jeho a Havlovy názory na tzv. „otevřenou společnost“ (nebo také „liberální demokracii“), jsou prakticky totožné:

Liberální demokracie, přes svůj zdánlivě líbivý název, je označení procesu, který pod rouškou prosazení „lidských práv“ různých menšin usiluje o rozvrat západních národů, národní identity, tradic a kultury a nastolení totalitního systému, který stíhá společenským zostuzování i kriminalizací odpůrce nového „náboženství sociální spravedlnosti“ (9). Na nebezpečnost a skutečný význam „liberální demokracie“ nedávno u nás upozornil např. Václav Klaus (12, 13).

Významnou úlohu k prosazení tzv. liberální demokracie hrají tzv. politické neziskovky, které jsou v jazyku globalistů označovány jako tzv. „občanská společnost“ (10, 11). Právě toto Sorosovské pojetí „nepolitické“ politiky prosazoval Havel. Působení rozvratných Sorosovských neziskovek u nás je smutným dědictvím Václava Havla. A bohužel, není jediným.

G. Soros měl značný vliv na politické jednání a názory Václava Havla. Proto se Václav Havel v žádném případě nemůže řadit mezi takové velikány naších národních dějin, jako byli Jan Hus, František Palacký, nebo T. G. Masaryk. Tito a mnozí další zaměřili svoji práci a úsilí k zachování a prospěchu české kultury, národa a národní identity. Václav Havel je naopak smutným příkladem kolaborace s úhlavními nepřáteli našeho národa.

Autor: Marek Renda | pátek 5.10.2018 17:53 | karma článku: 42.57 | přečteno: 2225x

Další články blogera

Marek Renda

Proč je případ Cimický nebezpečný, aneb Me-Too po česku

Případ Cimický znamená průlomový úspěch při zavádění agresivní kultury Me-Too do české společnosti. Namísto řádného trestně právního procesu zavádí aktivistické „lidové soudy“ bez možnosti promlčení.

9.11.2021 v 9:10 | Karma článku: 36.99 | Přečteno: 1430 |

Další články z rubriky Ostatní

Jan Vavřík

Jak mi bylo líto malé Terezky

Práce v dětském domově je zajímavá, byť se na ni společnost často dívá přes prsty. Kritici si ovšem nezkusili, co je to dělat vychovatele dítěti, které si prožilo ve vlastní rodině to, co si mnozí z nás neumějí ani představit.

27.6.2022 v 19:09 | Karma článku: 15.60 | Přečteno: 281 |

David Vlk

Rusáci "Denacifikovali" ukrajinský obchodňák.

Jsem zvědav jak dlouho ještě bude svět přihlížet, jak Rusko denacifikuje ukrajinské civilní obyvatelstvo? Kolik musí umřít ještě nevinných lidí?

27.6.2022 v 18:27 | Karma článku: 23.82 | Přečteno: 464 | Diskuse

David Vlk

I Chuck Norris by zaplakal.

My muži jsme prostě strašně drsní, ale jsou věci které nezvládne ani Chuck Norris. Ovšem ženy jsou natolik kruté, že si to musí neustále ověřovat. Tenhle blog patří do pravěku genderem nepolíbených devadesátek.

27.6.2022 v 14:16 | Karma článku: 34.25 | Přečteno: 2645 | Diskuse

Alice Barešová

Zlatý devadesátky

„Ta vůně svobody devadesátek je dávno vyprchlá. Všechno nahradily korporáty, debilní předpisy, stádní názory a cenzura,“ napsal mi kamarád a mě ovládla nostalgie. Ano, všichni jsme tenkrát vnímali to období rozpuku.

27.6.2022 v 10:40 | Karma článku: 16.39 | Přečteno: 569 | Diskuse

Karel Trčálek

Dostane se potomek z ohavného smilstva do nebe?

Uvážíme-li, že všechno lidské rozmnožování, které se děje mimo manželství uzavřené v kostele, je de facto i de iure pouhopouhým smilstvem, je tato otázku vcelku zajímavá

26.6.2022 v 17:17 | Karma článku: 15.59 | Přečteno: 368 | Diskuse
Počet článků 11 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 5601

Snažím se vidět a přijímat svět takový, jaký je. Proto je pro mě důležitá pravda, ať už je jakákoliv.

Najdete na iDNES.cz