Sorosův přítel Václav Havel

5. 10. 2018 17:53:10
Finanční spekulant, globalista, podpovatel neomarxismu a muslimské migrace, George Soros, byl v přátelském vztahu s Václavem Havlem. Tuto skutečnost je třeba si připomínat, abychom pochopili úlohu Václava Havla v našich dějinách.

Hlavní politický souboj dnešní doby probíhá mezi globalisty a národně-vlasteneckými silami (1, 2). Tyto dva tábory jsou symbolizovány finančním spekulantem Georgem Sorosem na jedné straně a předsedou maďarské vlády Viktorem Orbánem na straně druhé (3,4) .

Globalisté usilují o světovládu s vizí světa bez národů a hranic, kde platí pouze jejich vlastní pravidla prosazovaná nadnárodními organizacemi (OSN, EU, MMF, atd.) a politickými neziskovkami (1, 3, 6, 7). K prosazení své vize světa jedinců bez národní identity a hranic, globalisté podporují šíření neomarxismu a muslimskou migraci (7, 8). Národně-vlastenecké síly se snaží hájit své území, národ, hranice, kulturu a tradice - svůj domov. Jsou za to označováni za xenofoby, fašisty, nacisty, rasisty a šiřitele strachu a nenávisti (5). Naproti tomu globalisté se vydávají za zastánce (té jediné) pravdy, lásky, tolerance, lidských práv a pokroku (5).

Václav Havel byl přítelem George Sorose a patřil do tábora globalistů. O tom, kdo byl v tomto vztahu vůdčí osobností, není třeba mít pochyb: byl to spekulant Soros. Soros podporoval Havla i Chartu 77, účastnil se důležitých politických jednání během tzv. sametové revoluce, mentoroval Havla v důležitých politických otázkách a měl značný vliv na Havlovy politické názory. Mnohé o výše uvedeném vypovídá následující video:


Na daném videu Soros potvrzuje, že Havla podporoval ještě před listopadem 1989. Dále Soros potvrzuje, že se v roce 1989 osobně účastnil jednání, v rámci nichž byl Havel instalován do role prezidenta republiky. Dále Soros potvrzuje, že s Havlem udržoval častý styk a pravidelně ho navštěvoval i po té, co se Havel stal prezidentem. Z toho je patrné, že Soros měl vliv na Havlovou politickou kariéru a názory. Říká se, že s jakými lidmi se stýkáme, takovými se stáváme. O tom svědčí další video, které je příkladem, jak Soros Havla mentoroval v důležitých otázkách a jak snadno Havel Sorosovy názory přejímal:

Z daného videa vyplývá, že po rozhovoru se Sorosem, Havel ochotně změnil názor na to, zda má být střední Evropa (a tím i naše republika) neutrálním územím. Soros myšlenku naší neutrality nepovažoval za správnou a Havlovi to sdělil. Havel následně přijal Sorosův názor za svůj. Tento příběh naznačuje, jaká byla povaha Havlova vztahu se Sorosem a kdo měl v tomto vztahu jakou pozici.

Na jiném videu zase Soros vypráví o tom, že jeho a Havlovy názory na tzv. „otevřenou společnost“ (nebo také „liberální demokracii“), jsou prakticky totožné:

Liberální demokracie, přes svůj zdánlivě líbivý název, je označení procesu, který pod rouškou prosazení „lidských práv“ různých menšin usiluje o rozvrat západních národů, národní identity, tradic a kultury a nastolení totalitního systému, který stíhá společenským zostuzování i kriminalizací odpůrce nového „náboženství sociální spravedlnosti“ (9). Na nebezpečnost a skutečný význam „liberální demokracie“ nedávno u nás upozornil např. Václav Klaus (12, 13).

Významnou úlohu k prosazení tzv. liberální demokracie hrají tzv. politické neziskovky, které jsou v jazyku globalistů označovány jako tzv. „občanská společnost“ (10, 11). Právě toto Sorosovské pojetí „nepolitické“ politiky prosazoval Havel. Působení rozvratných Sorosovských neziskovek u nás je smutným dědictvím Václava Havla. A bohužel, není jediným.

G. Soros měl značný vliv na politické jednání a názory Václava Havla. Proto se Václav Havel v žádném případě nemůže řadit mezi takové velikány naších národních dějin, jako byli Jan Hus, František Palacký, nebo T. G. Masaryk. Tito a mnozí další zaměřili svoji práci a úsilí k zachování a prospěchu české kultury, národa a národní identity. Václav Havel je naopak smutným příkladem kolaborace s úhlavními nepřáteli našeho národa.

Autor: Marek Renda | pátek 5.10.2018 17:53 | karma článku: 42.56 | přečteno: 2069x

Další články blogera

Marek Renda

Istanbulská úmluva: Manifest neomarxistické totality

Istanbulská úmluva je nebezpečná. Pod zástěrkou ochrany žen před násilím zavádí do právního řádu neomarxistickou ideologii plodící neustálé problémy a byrokratickou totalitu.

8.11.2018 v 11:43 | Karma článku: 38.22 | Přečteno: 1155 |

Marek Renda

13 věcí, které by Orbán neudělal, ale Babiš ANO

Viktor Obrán dokázal vést maďarský národ k vítězství nad aktivistickým impériem George Sorose. Český premiér Babiš proti Sorosovu impériu nebojuje. Níže je uveden seznam 13 věcí, který by Orbán nikdy nepřipustil, zato Babiš ano.

23.7.2018 v 6:55 | Karma článku: 37.09 | Přečteno: 1428 |

Marek Renda

Největší falešná zpráva o J. Drahošovi

Jedna z největších falešných zpráv, která se šíří o J. Drahošovi je ta, která tvrdí, že J. Drahoš je slušný člověk. Opak je pravdou. Největší falešnou zprávou je J. Drahoš sám.

20.1.2018 v 12:20 | Karma článku: 47.77 | Přečteno: 11929 |

Další články z rubriky Ostatní

Renata Šindelářová

Můj život s vlčí smečkou

Můj život s vlčí smečkou je podtitul knihy VLČÍ STOPY české autorky žijící v zahraničí, Tanji Askani. Tato původem ostravská zootechnička žije v Německu, kde v prostředí Wildparku pečuje o skupinu vlků. Pozoruje a sžívá se s vlky

22.7.2019 v 11:48 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 46 | Diskuse

Patrik Banga

Jak přežít dietu: Totálně jsem se přejedl

Už skoro nemám co psát. Dny jsou pořád stejné. Jogurt, tvaroh, tuňák, kuřecí, krůtí a občas telecí maso. Tělo si prakticky zvyklo, už nemám takovou chuť na sladké kafe.

22.7.2019 v 8:30 | Karma článku: 12.59 | Přečteno: 346 | Diskuse

Jiří Strádal

Vzpomínka na srážku s rozděleným Kyprem

Po dlouhé době se zase zostřilo napětí kolem Kypru. Což mi připomnělo mou vlastní poněkud tragikomickou peripetii vyplývající z nešťastného rozdělení tohoto Afroditina ostrova.

22.7.2019 v 6:36 | Karma článku: 12.44 | Přečteno: 221 | Diskuse

Karel Ábelovský

Wokno do jinam ... jen tak se brouzdat

řekla si a šla, po té, co mne probudila - a tak jsem šel za ní, jak jinak - aneb vynucená ranní procházka ... taky lodě, čluny, rybáři a východ slunce, prostě taková trochu "nesnesitelná lehkost bytí", zdá se ...

21.7.2019 v 12:16 | Karma článku: 8.78 | Přečteno: 107 | Diskuse

Michal Pohanka

Jsem PRO - všemi deseti: Rusko chce vyhlásit pivo za nealkoholický nápoj

Nebál bych se jít dokonce ještě dál. Za nealkoholický nápoj bych navrhoval prohlásit i lehká, nízkoprocentní vína. Tím bychom se zbavili alkoholismu z drtivé většiny, navíc k velké radosti pivovarů a producentů uvedených vín.

21.7.2019 v 11:13 | Karma článku: 24.63 | Přečteno: 547 | Diskuse
Počet článků 10 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 5888

Snažím se vidět a přijímat svět takový, jaký je. Proto je pro mě důležitá pravda, ať už je jakákoliv.

Najdete na iDNES.cz